Zavádíme implantáty

Zavedení zubního implantátu se v žádném případě nemusíme obávat. Provádí se na zubařském křesle v lokálním znecitlivění zaručujícím zcela bezbolestný průběh.

Délka implantace a následné fáze vhojování záleží na druhu vybraného implantačního systému.

Zavedení jednofázového implantátu

U jednofázového implantátu -  Monoimplantát MI, trvá implantace jednoho monoimplantátu přibližně 10 minut. Po zákroku pacient odchází domů. Pooperační obtíže jsou překvapivě mírné, přesto lze na přání pacienta vystavit pracovní neschopenku.

Doba vhojení implantátů trvá v délce do 2 měsíců. Po této době se pacientovi zhotoví nový otisk a po dalším týdnu pacient odchází od lékaře s krásným novým úsměvem.

Zavedení dvoufázového implantátu

Zavádění u dvoufázových implantátů I.CON a A-Z, je časově náročnější a zavedení jednoho implantátu trvá přibližně třicet minut. Po zákroku pacient odchází domů. Pooperační obtíže jsou překvapivě mírné, přesto lze na přání pacienta vystavit pracovní neschopenku.

Zavedený zubní implantát se ponechá vhojovat šest týdnů až tři měšíce. Vhojovací období slouží k tomu, aby se implantát s kostí pevně spojil. Po tuto dobu není v ústech vidět. Po uplynutí vhojovací fáze je nutné připravit lůžko pro korunku nového zubu. To se provádí pomocí vhojovacího válečku, který je připojen do implantátu a vytvoří ve sliznici prostor. Tento váleček je již v ústech vidět. Za dva týdny se vhojovací váleček vymění za titanovou nástavbu, na kterou je potom připevněna zubní náhrada.

Až na několikadenní období nezbytné pro klidné zahojení sliznice můžeme po celou dobu léčby nosit přes vhojující se implantáty provizorní zubní náhradu, která  nám usnadní běžný společenský život a příjem potravy.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se