Bikortikální šrouby BŠ

Princip použití MDI-Bikortikálního šroubu (BŠ) je v ukotvení BŠ bikortikálně, tedy mezi dvě vrstvy kortikální části kosti. Díky tomu BŠ využívá celou výšku kosti. Nejčastější je biforaminálně v dolní čelisti. Vzhledem k takovému uchycení ve dvou kortikálních vrstvách je možné BŠ včasně zatížit. Významným užitím je třmen v návaznosti na hybridní náhradu. Takto zhotovený třmen je kotven na čtyřech (event. minimálně na třech) BŠ. Hybridní, potencionálně snímatelná náhrada se pak kotví na třmen nejčastěji horizontálním zásuvným spojem. Tato náhrada přenáší žvýkací tlak na BŠ ve frontálním úseku, v distálním úseku přes sliznici alveolárního hřebene. Díky snímatelnosti náhrady je velmi dobře zajištěna hygiena a pacienty je velmi dobře akceptována. Další indikací je spojení biforaminálně kotvených BŠ s MDI implantáty do fixní práce. Také náhrada jednoho pilíře pomocí BŠ je možná.

Závitové titanové bikortikální šrouby se širokým samořezným závitem a špičatým ukončením vyrábíme ve čtyřech průměrech a to 2,7 ; 3,3; 4 a 5mm a čtyřech základních délkách 24; 26; 28 a 30 mm.
Aplikační nástroje  slouží k vyvrtání otvoru pro BŠ a jeho zavedení (vrtáky, ruční klíč, ráčna atd.). Jsou vyráběny z chirurgické oceli. Souprava pro zavedení BŠ také obsahuje analogovou matici pro model, která je nutná při práci v laboratoři.

Bikortikální šrouby BŠ používáme pro pacienty s bezzubou dolní čelistí a to biforaminálně s hybridní náhradou a třmenem případně biforaminálně s implantáty v distálních úsecích s fixní náhradou nebo jako doplnění chybějících pilířů ve frontálním úseku dolní čelisti nebo jako náhradu jednolivého zubu. Pro tyto dva poslední případy je možné také používat variantu Monoimplanátu MI s označením JH případně SI.

Výhodou Bikortikálních šroubů je jednoduchá chirurgická fáze a možnost zatížení po čtyřech týdnech od zavedení.

Před operací doporučujeme provést analýza RTG snímků na určení výšky a šířky dolní čelisti biforaminálně, pro zvolení správné délky a průměru bikortikálního šroubu.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se