1.Skotský den Valevilu na hradě Veveří

V minulém blogu jsme psali o plánovaném Skotském dni na hradě Veveří a jak jsme slíbili, přinášíme Vám z něj malou ochutnávku.

Skotský den byl letos pořádán poprvé a organizátoři si vybrali hrad Veveří a jeho okolí a myslím, že udělali dobře. Kde jinde by mohli návštěvníci soutěžit v těžkoatletických disciplínách jako např. hod sekerou na cíl, vytlačovaná ven z kruhu, hod kládou nebo běh se závažím, které vážilo 40 kg. Stanoviště pro tyto soutěže bylo před hradem na poli.

Uvnitř hradu v tzv. příhrádku, který ve středověku sloužil jako kasárna hradní posádky a později jako hospodářský dvůr, čekal pro diváky bohatý kulturní program – irská hudba, ukázky a výuka skotských tanců,mezinárodní soutěž skotských dudáků, stánky s občerstvením a řemeslný jarmark.

Organizátoři celou akci měli dobře připravenou a zorganizovanou až na jednu a to celkem podstatnou věc – akce byla málo propagovaná, a proto přišlo málo návštěvníků.

Mě samotnému se Skotské dny líbily a určitě půjdu i příští rok.

Hrad Veveří  se o tomto víkendu tj. 25.5.2013 převleče do středověku – návštěvníky čekají šermířská vystoupení, historické tance a hudba, jarmark tradičních řemesel, soutěž ve vaření guláše a hlavně pro děti je připraven speciální program plný her a středověkých atrakcí. Po 18. hodině proběhne koncert historické hudby a program ukončí ohňové představení.

O státním hradě Veveří si povíme někdy příště.

Pěkný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se