Vánoční trhy v Praze

Už jste letos navštívili vánoční trhy? I přesto, že naším bydlištěm je město Kuřim nedaleko od Brna, máme s rodinou každoroční zvyk navštívit vánoční trhy v Praze na Staroměstském náměstí a nasáváme tam atmosféru blížících se VÁNOC. Tak jako každý rok nás ani letos nezklamaly. Pestrá výzdoba, milióny barevných světýlek, nespočet stánků, živá zvířátka pro děti, mnoho možností k zakoupení občerstvení a samozřejmě davy lidí (mluvících česky, slovensky, anglicky, německy, italsky…).

Moc rádi navštěvujeme vyhlídkovou věž na Staré radnici (i když je vstup na ni rok od roku dražší :-)). Pro její zdolání jsme se museli obrnit velkou dávkou trpělivosti. Davy turistů byly prostě nekonečné. Vše nám ale vynahradil překrásný výhled na Prahu z výšin.

Staroměstské náměstí nabízí pro turisty v této adventní době skutečně mnoho atrakcí. Již zmíněnou vyhlídkovou věž, samozřejmě Orloj, okružní jízdu v kočáru taženém koňmi, živá zvířátka v Betlému, překrásně svítící vánoční strom, pódium pro vystoupení pěveckých souborů, ukázky tradičních řemesel (kováři, perníkáři, keramika, výrobky ze dřeva, pekaři, …), a samozřejmě mnoho druhů jídla a pití.

Pokud patříte k těm, kterým čas na podobné výlety nezbývá, pokusili jsme se pro Vás zachytit kousek této krásné vánoční atmosféry alespoň na fotografiích. Snad se nám to povedlo a možná se v Praze příští rok setkáme.

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se