Tip na výlet – ZOO Lešná

Blíží se prázdniny a tak jako každý rok řešíme, jak zabavit a rozptýlit naše děti, když jim na dva měsíce skončila školní docházka a zájmové kroužky. Jedním z mnoha typů je návštěva Zoo Lešná.

Je to skutečně jedinečný celodenní výlet. Zoo nabízí spoustu nových a velmi elegantně vyřešených expozic, rozdělených podle různých světových kontinentů. Můžete se tedy ocitnout v Africe, Americe či Etiopii. Zahrada je rozsáhlá a žijících exemplářů jsou stovky.

Některá   zvířata mají své „domovy“ tak přístupné, že se zvířat téměř dotýkáte. Málokde jsou  k vidění  klasické klece s mřížemi, jako tomu bývalo dříve.

Po celou dobu návštěvy jsme měli pocit, že se procházíme lesem. Návštěvník zde zdolává lesní cesty, ale také mosty přes malou říčku. Samozřejmě pro méně zdatné návštěvníky nebo návštěvníky s kočárky a malými dětmi, je připravená asfaltová cesta. Po ní jezdí i dětmi tolik oblíbený vláček, který Vás za malý poplatek  proveze téměř celou Zoo.  V Zoo je pro děti připravena lanové centrum.

Celou prohlídku zvířátek završí nádherný zámek Lešná, který stojí přímo v Zoologické zahradě. Před ním je nádherný vodotrysk a upravené zahrady s lavičkami. Koná se zde i sousta svatebních obřadů, takže kromě exotických zvířat můžete vidět i nevěsty v nádherných šatech, fotící se před zámkem :-).

Pěkný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se