Tip na velikonoční výlet

Zahradnictví a pštrosí farma

Zahradnictví a pštrosí farma se nacházejí na okraji městečka Doubravice nad Svitavou ve směru od Rájce-Jestřebí (25 km severně od Brna), na okraji Moravského krasu v jedné z nejméně znečištěných oblastí České republiky na úpatí Drahanské vrchoviny. Pořádají zde exkurze a výlety pro školy, rodiny i jednotlivce s odborným komentářem (na objednání).

Historie pštrosí farmy v Doubravici nad Svitavou sahá do roku 1996, kdy ji založil Marek Kubíček společně s majitelem zahradnictví Ing. Romanem Koupým.

V Doubravici chovají pštrosy africké modrokrké a uměle vyšlechtěné pštrosy černokrké, nandu pampového a emu hnědého. Chovné hejno se skládá z přibližně 45 dospělých pštrosů.

Největší ptáci světa jsou býložravci, pro které je vhodné stejné krmivo jako pro ovce nebo kozy. Pštrosí vejce z Doubravice jsou určena k reprodukci, neboť poptávka po pštrosím mase převyšuje nabídku.

Pštrosí maso je křehké a šťavnaté, má nízký obsah tuku a cholesterolu a je cenným zdrojem bílkovin, železa a vitamínů skupiny B.

Místní pštrosí speciality lze ochutnat přímo na farmě ve stánku s občerstvením. Je možné pochutnat si na grilovaném pštrosím steaku, klobáse nebo guláši.

V místní prodejně je možné zakoupit další produkty-pštrosí vejce (nasytí 8-10 osob), pštrosí sádlo ( má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin), kosmetiku ( vhodná pro citlivou pleť, krémy působí proti stárnutí pleti, vráskám, kožním ekzémům a spáleninám, masážní krémy mají regenerační účinky, na masáže kloubů, páteře, šlach), kožené výrobky ( výrobky se vyznačují mimořádnou pevností, trvanlivostí, odolností a v nepropustnosti vody předčí i krokodýlí kůži) i výrobky z pštrosího peří.

Kromě návštěvy a prohlídky pštrosí farmy můžete navštívit zahradnické centrum.

Zahradnictví patří mezi jedno z největších u nás, nabízí velké množství zahradních, okrasných a dalších rostlin všemožných druhů.V zahradnickém centru, si můžete vybrat květiny přímo ze skleníků. V prodejně si můžete zakoupit substráty, hnojiva, mulčovací kůru, truhlíky,… Na počkání vám osází truhlíky, popřípadě po domluvě vám je mohou i předpěstovat v jejich skleníku a vy si je vyzvednete až po “zmrzlých”.

Děti mohou zdarma využít dětský koutek s mini ZOO.

Ve dnech 7.-8. dubna 2012 zde pořádají Velikonoční jarmark.

Pěkný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se