Špilberk food festival 2012

První ročník akce s názvem Špilberk Food Festival se uskutečnil (jak již sám název napovídá) v nejvýznamnější brněnské památce o víkendu 11. – 13. května 2012.

Festival byl určen všem milovníkům dobrého jídla, lahodných nápojů a vybraných delikates. O nevšední gastronomické zážitky se postarali přední šéfkuchaři nejvýznamnějších podniků Jihomoravského kraje. Akci okořenil bohatý doprovodný program zaměřený nejen na vyznavače kvalitní gastronomie, ale i na širokou veřejnost včetně rodin s dětmi.

V areálu hradu Špilberk se podávaly prvotřídní delikatesy přímo pod širým nebem. Po tři dny probíhal pro návštěvníky vedle gastronomických specialit bohatý program plný degustací vín a destilátů, kávového umění, kuchařských exhibicí či pivních degustací. Samozřejmě chyběla ani barmanská show a besedy s odborníky.

Vstup na Špilberk Food Festival byl možný pouze s platnou vstupenkou. Součástí vstupenky byl i základní balíček festivalových platidel na konzumaci. Toto platidlo bylo jedinou měnou, za kterou si návštěvníci festivalu mohli zakoupit degustační menu.

Rád bych vyzdvihl kuchařské umění mistrů svého oboru, kteří měli plné ruce práce, aby uspokojili naše mlsné jazýčky. I my jsme se poctivě pustili do ochutnávek a musím říct, pokud mohu mluvit za sebe, byl jsem velmi spokojen, jak s jídlem tak i s celou organizací akce a těším se na další ročník.

 

Ještě jsem si počkal na vystoupení pana Zdeňka Pohlreicha, který připravoval čtyři různá jídla a odpovídal svým osobitým způsobem na dotazy přihlížejících návštěvníků.

Pěkný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se