ŘÍM – věčné město

Všechny cesty vedou do Říma“ praví jedno staré přísloví, které dokládá velkolepost a důležitost města. Ať už Vás do Říma přivede kterákoli z cest, rozhodně to stojí za to. Město Řím totiž stojí za návštěvu. Najdeme zde četná dědictví minulosti. Vždyť římská společně s řeckou kulturou se staly kolébkami civilizace. Tento názor jsme si upevnili při prohlídce antických náměstí, amfiteátrů, bazilik i vítězných oblouků. I přes velký pád Říma si město udrželo svoji roli a zůstalo centrem  kultury a duchovního života a to hlavně díky tomu, že se stalo centrem křesťanství.

Město se rozkládá na sedmi legendárních římských pahorcích nad řekou Tiberou. Podle legendy bylo město založeno bratry Romulem a Remem, jež vychovávala vlčice. Tento znak, tedy vlčici kojící dva malé chlapce uvidíte v Římě skutečně všude. Na víku od kanálu, na městském odpadkovém koši…

ŘÍM (italsky Roma) – je jedno z nejstarších evropských měst, bylo založeno před více jak 2 700 lety. Po staletí bylo hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské mocnosti starověku. Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve.

Italská metropole  je propletená nesčetným množstvím kulturních, uměleckých i architektonických skvostů. Předně pak díly Raffaelovými a Michelangelovými, jež představují nejvyšší umělecké hodnoty všech dob.

Stěžejní místa, která by jste při návštěvě Říma neměli vynechat:

Vatikán

Andělský hrad

Panteon

Piazza Navona

Kapitol

Fontána di Trévi

Španělské schody

Koloseum

I přes to, že úředním jazykem je italština, anglicky se zde bez problémů domluvíte. Měnou je EURO.  Většina památek je zpoplatněna, vstupenky se pohybují okolo 11 EUR na osobu. Ale pozor poslední neděli v každém měsíci je vstup do památek zdarma.

Více o Římě už musíte prozkoumat sami na vlastní oči :-)

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se