ŘÍM – pitná voda na každém rohu

Řím se pyšní, a to už od starověku, světově proslulým systémem svých veřejných vodovodů s na něj navazující soustavou fontán a kašen.

Další zajímavostí Italské metropole, která nás oslovila byla dostupnost pitné vody a to skutečně na každém kroku. Město je plné překrásných historických kašen a všude se nachází malé kašničky nebo chcete-li pítka, ze kterých je možné načepovat si zcela nezávadnou pitnou vodu.

Tuto možnost zde využívají nejen místí obyvatelé, ale hlavně ji ocení turisté v letních měsících. Když pomineme finanční úsporu tohoto „servisu“ města Říma tak i možnost schladit si obličej studenou čistou vodou kdykoliv potřebujeme je velmi příjemná.

POZOR ALE! Je ovšem nutné rozlišovat, ve které kašně se chcete vodou schladit! Např. ve světově proslulé  Fontáně di Trevi to rozhodně nedoporučujeme. Zde je samotné sahání rukou do vody zakázáno a přísně střeženo příslušníky policie pod tučnou pokutou.  Fontána di Trevi byla postavena ke koci 17. století. Její stavba byla inspirována římskými vítěznými oblouky.

A když už píšeme o Fontáně di Trevi , i zde najdeme jednu tradici.  Každý, kdo se chce do Říma vrátit, hodí pravou rukou přes levé rameno minci do fontány.

Další zajímavosti o Římě zase někdy příště.

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se