Něco málo z kultury – muzikál Robin Hood

Nevím, zdali si ještě vzpomínáte, jak televize Prima od 7. března 2010 vysílala show CESTA KE SLÁVĚ – ROBIN HOOD. Jednalo se o ojedinělý projekt, kdy jsme mohli u televizních obrazovek sledovat, jak to asi vypadá na takovém castingu na muzikál.  Dva vítězové show získali smlouvy na hlavní role Robina a Mariany v muzikálu Robin Hood v Divadle Kalich.

Tehdy jsme tuto show netrpělivě sledovali a více čí méně fandili „soutěžícím“ a netrpělivě tipovali, kdo že tu hlavní roli získá. Ve skutečnosti získali sice hlavní role dva vítězové show, ale jak jsme zjistili i další soutěžící byli do muzikálových rolí obsazení.

O to více nás zajímalo, jaký je samotný muzikál, jenž je dílem Ondřeje Soukupa (hudba), Gabriely Osvaldové (libreto),  Jána Ďurovčíka (režie a choreografie) a Michala Kocourka (producent).

Vzhledem ke skutečnosti, že jsme již „pár“ muzikálů viděli, nemůžeme se vyhnou srovnávání. Muzikál Robin Hood nás neurazil, ale ani nenadchnul. Překvapilo nás množství mluveného slova, které na představní uslyšíte. Přece jen je obvyklejší, že se v muzikálech více zpívá. Musíme ovšem uznat, že okouzlující byly kulisy a jejich chytré využití a variabilita. Některé scény byly opravdu propracované a ocenili jsme hlavně výborný a vtipný nápad. A co se týče pěveckého a hereckého projevu, nejsilnější stopu v našich srdcích zanechal Jiří Zonyga v roli Malého Johna a Michaela Doubravová v roli komorné Kitty.

Na konci přestavení se na podporu návštěvnosti divadla uskutečnila autogramiáda všech účinkujících. Odnesli jsme si tedy program s podpisy.

Určitě návštěvu muzikálu doporučujeme, protože jak se říká: „Co člověk, to názor!“

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se