Jak snížit účet za elektrickou energii ?!?

Je známá věc, že ceny energií stále stoupají. Od ledna letošního roku ceny podražily o 9,9 – 16%. Poradíme Vám, jak lze spotřebu elektrické energie  přece jen trošku snížit.

Takovým malým trikem je omezení využívání klidového režimu (stand by) u některých elektrospotřebičů – televize, DVD, audio sestavy nebo počítače. I nečinné elektrospotřebiče berou elektrickou energii ze sítě. Dopřejte jim úplnou přestávku a vypněte je, protože i spořiče obrazovky spotřebují mnoho elektrické energie.

Na našem trhu je k dostání malý pomocník, který Vám pomůže. Jedná se o set několika dálkově ovládaných zásuvek (předzásuvek), do kterých zapojíte své elektrospotřebiče a pak už jen pomocí dálkového ovladače spotřebiče při odchodu z kanceláře ( ev. doma před spánkem) vypnete. Dálkový ovladač funguje i přes zeď nebo přes dveře a má několik okruhů, kterými můžete regulovat, tu zásuvku kterou si právě přejete vypnout. Tím dosáhnete úplného vypnutí elektrospotřebičů a tím vyšší úspory.

Podle odborníků lze tímto způsobem ročně ušetřit několik tisíc korun. Vstupní cena celého zařízení se pohybuje do 500,-Kč.

Pěkný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se