Jak si pojistit lásku

Chcete si „pojistit“ Vaši lásku? – VYDEJTE SE DO ŘÍMA !

O Římě toho bylo již mnoho napsáno. Není také divu. Je to překrásné historické město, kde se psaly dějiny a doslova na každém kroku narazíme na monumentální stavby z dob dávno minulých. I přes to, jsme zde objevili něco pro nás nového.

Pokud si chcete „pojistit“ svoji lásku, existuje v Římě jistá tradice, která má udržení vztahu po celý život zajistit. K tomu potřebujete letenku či jízdenku do Říma, s sebou svého milovaného člověka a visací zámek.  Jako orientační bod nám poslouží Andělský  hrad, který nechal vybudovat v letech 117 – 138 císař Hadrián jako hrobku pro sebe a svoji rodinu. V r. 509 bylo toto Hadriánovo mauzoleum přejmenováno na Andělský  hrad, neboť se zde podle pověsti zjevil archanděl Gabriel na znamení, že skončila morová epidemie. Hrad byl po staletí mnohokrát přestavován, sloužil jako pevnost, kasárna, obydlí a útočiště papežů i jako žalář. Dnes  zde sídlí vojenské a umělecké muzeum. Z horní terasy je překrásný výhled na celé město, včetně Vatikánu.

Výhled z Andělského hradu na Vatikán

Výhled na Andělský most

Vedle Andělského hradu se  nachází most přes řeku Tiberu, zvaný Andělský most. Na tomto mostě stojí spousta překrásných soch a koncentrace lidí je zde obrovská, ale to v celém Římě. A právě o tomto Andělském mostě se traduje, že milenci, kteří zde připnou na železné zábradlí svůj visací zámek, zůstanou spolu až do konce života. Zřejmě se jedná o skutečně prověřenou tradici, protože zámků je tady opravdu mnoho.

A pokud si pojedete či poletíte „pojistit“ Vaši lásku do Říma, doporučuji minimálně jednodenní procházku městem. Opravdu je ohromující a překrásné. Ale o tom až někdy příště.

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se