II. sympózium Implantologického klubu Slovenské republiky

Jak jsme avízovali v našich aktualitách, ve dnech 7.-8.10.2011 pořádal Implantologický klub Slovenské republiky své II. sympózium v hotelu Holiday Inn v Žilině.

Netradičně se sympózium konalo v pátek a sobotu, což nebývá při těchto akcích obvyklé. Nutno podotknout, že s ohledem na následující volnou neděli je to dobrý nápad, kterého by bylo dobré se do budoucna držet.

Odborný program byl jako obvykle na IKSR velmi zajímavý a nabytý. Pátek otevřel svojí přednáškou Dr. Dietmar Weng z Německa se svojí přednáškou “Myths, facts and cases about platform switching – does is have a benefit or not?”. Po něm pokračoval MUDr. Goran Hristovski ze Slovenska se svojí přednáškou “Rýchle, funkčné a fixné implantologicko-protetické riešenia u parodontopatických pacientov”.

Večer pokračoval společenským programem v nejvyšším patře hotelu, odkud se naskýtá nádherý výhled na celou Žilinu. Hotel je postavený vedle fotbalového hřiště, na kterém zrovna hrála slovenská fotbalová reprezentace zápas s Ruskem o postup na ME2012 – prohráli jako naši (pozn.autora). I přesto, že se jistě jednalo o zajímavý zápas, setkání přátel bylo důležitější a končilo dlouho po půlnoci. Celý večer doprovázela, svým hlubokoposazeným, krásně zabarveným hlasem Hanka Gregušová s klavírním doprovodem, jež se soustředí především na soul a jazz.

Sobotní program nastartoval David Dovšiak, dr. med. ze Slovinska se svojí přednáškou “Alveolar nerve transposition”. Následoval Sérgio Rocha Bernardes z Brazílie s přednáškou “Immediate loading and aesthetic related to oral implants: a simple and new approach”. Po obědové pauze převzal otěže prezident klubu MUDr. Igor Čech a ukázal přítomným důvod proč byl IKSR založen. Hovořit totiž o komplikacích a nezdarech v širokém doktorském plénu dokáže jen skutečný odborník. Se záměrem seznamovat se navzájem s nezdary a úspěchy je to nejdůležitější, co pro sebe můžeme udělat. Téma jeho přednášky “Komplikace v implantológii a ako na ně” toho bylo jasným důkazem. Následoval další z řady slovenských stomatologických kapacit MUDr. Juraj Strecha, PhD. s tématem “Zlomené implantáty”. Celý přednáškový blok zakončil Dr. Henry Ho ze Singapuru s přednáškou “An asian perspective of the challenges of tissue management and long term esthetics for dental implants”.

Tak jako minule byl celý program bezvadně připravený a plný zajímavých témat. Nezbývá než popřát do dalších let stejně šťastnou ruku ve výběru přednášejících a mnoho sil při pořádání dalších sympózií v roce 2012. Fotky ze II. sympózia je možné shlédnout zde.

Krásný den.


Design © 2011 Handmade Dreams
Přihlásit se